Access Bars

Access Bars® to jedno z głównych narzędzi Access Consciousness®.

Bars (ang. pręty) są to 32 punkty na głowie, w których zmagazynowane są nasze przekonania, osądy, opinie i uprzedzenia dotyczące różnych aspektów życia: szczęścia, kreatywności, pieniędzy, zdrowia, starzenia się i innych.


Choć nie wszyscy sobie to jeszcze doskonale uświadamiają od ponad 50 lat wiemy, że nasze umysły mają zdolność do bycia programowanymi. Nasza pamięć podświadoma gromadzi każdą informację, każde doświadczenie, pamięta każde zdarzenie z naszego życia.

Najważniejsze informacje, które zostały jej przekazane i głęboko zapadły w nasze życie to te związane z naszym dzieciństwem, kiedy nasz umysł nie tylko chłonął każdą informację ale też każdą uważał za najważniejszą. Oswajał się wtedy z nowym otoczeniem, nowym środowiskiem. Nasz dysk pamięci był wtedy czystą kartą i każde zdanie, pogląd,wierzenia,idee, przekonania naszego najbliższego środowiska, a z czasem i dalszego  traktowaliśmy jako wskazówkę na całe życie. Część z zapisanych wtedy informacji stanowi program, który wspiera nas teraz w życiu, ale zdecydowanie więcej jest takich, które mamy zapisane i mocno utrudniają nam funkcjonowanie. To co znacząco pogarsza sprawę to fakt, że o części tych programów nie mamy pojęcia a korzystamy z nich  ponieważ zapisane są w naszym podświadomym umyśle.
A to on jest odpowiedzialny za 95% naszego funkcjonowania.

Podsumowując wszystko to co nasza podświadomość zapisała i tak naprawdę odtwarza każdego dnia z automatu:

NIE JEST NAMI, NASZĄ ISTOTĄ, TOŻSAMOŚCIĄ

NIE JEST NASZYMI POGLĄDAMI, WIERZENIAMI, PRZEKONANIAMI

 Dr. Bruce Lipton w swojej książce ,, Biologia przekonań” pisze tak:

Większość ludzi prawie nie używa świadomego umysłu. Prowadzą swoją egzystencję z dnia na dzień, używając programów zgromadzonych w ich podświadomym umyśle. Jakie programy uruchamia ów podświadomy umysł? Odpowiedziami są wymagane programy, które zostały zapisane. Żadnych wariacji w temacie. To, czego się nauczyliśmy, będzie nami sterowało przez życie, chyba, że wejdziemy do podświadomego umysłu i przepiszemy program. Świadomy umysł często zapomina programy z podświadomego umysłu, ponieważ umysł świadomy i podświadomy działają równocześnie: jeden nie obserwuje drugiego. Czy więc to, że nie dostaję w życiu tego czego chcę, jest spowodowane tym, że wszechświat mi tego nie daje, czy raczej tym, że niweczę sam siebie? Prawie nieuchronnie sabotujemy sami siebie przez ograniczenia programów zgromadzonych w naszym podświadomym umyśle”

 Podczas sesji Access Bars uwalniane są tzw: kody telepatyczne czyli wszelkie myśli, przekonania, wierzenia, programy przejęte od naszej rodziny, przodków, najbliższego otoczenia, które nas hamują, blokują, uniemożliwiają dalszy rozwój.

Sesja Bars jest relaksująca i odprężająca, a jej efektem jest lepsze samopoczucie oraz pozytywne zmiany w zdrowiu i życiu, szybkość zmian jest uzależniona od naszej gotowości do uwolnienia się od ograniczeń.


Terapia Access Bars otrzymała certyfikat

Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Manualnych Ciała,

wydany w Stanach Zjednoczonych.


access

Pełna sesja Bars trwa od 1,5 do 2 godzin.

Sesja odbywa się na leżąco, podczas sesji możesz zasnąć – najczęściej , doświadczać różnych emocji i drobnych dolegliwości czy innych sygnałów z ciała – rzadziej, ale się zdarza.

Bars można stosować w każdym przypadku, nie ma ograniczeń ani przeciwwskazań do jej stosowania ze względu na wiek, chorobę, nastrój, uzależnienie…


Ponadto po sesjach BARS zaobserwowano:

– wzrost poczucia własnej wartości,

poczucie lekkości i uwolnienia ciała od napięć – tak jakbyśmy zrzucili z ciała lęki i niepokoje,

wyraźne zmniejszenie gonitwy myśli i redukcję stresu,

– wzrost pewności siebie i radości życia,

– zmniejszenie poziomu lęków,

spokojniejszy i bardziej odprężający sen, spokojniejsze zasypianie i regeneracja ciała,

– większą łatwość i zdolność podejmowania decyzji,

– otwierają się nowe możliwości życiowe, stajemy się odważniejsi i bardziej zmotywowani,

– łatwiej dokonuje się zmian życiowych,

– znika otumanienie, pojawia się trzeźwość i przytomność umysłu (również u osób biorących leki psychotropowe),